KLUB KOBIET RYNKU FINANSOWEGO
KLUB KOBIET RYNKU FINANSOWEGO

Zapraszamy na kolejną odsłonę Klubu Kobiet Rynku Finansowego, inicjatywy mającej na celu stworzenie przestrzeni dla profesjonalistek oraz profesjonalistów. W tym roku - w związku z wciąż trwającą pandemią COVID-19 — to niezwykłe wydarzenie odbędzie się po raz pierwszy wirtualnie. Po raz kolejny udało nam się zaprosić niezwykle interesujących ekspertów, dlatego zapraszamy wszystkich serdecznie do skorzystania z poniższego formularza rejestracyjnego.

W lutowym spotkaniu wezmą udział: Noorhan Al-Zan, CFA, FCII, Manager, Treasury Department, Ahli United Bank oraz Piotr Mazurkiewicz, Partner Zarządzający, HRK/IRC Global Executive Search Partners. Dodatkowo, zostaną zaprezentowane wyniki raportu CFA Society Poland Udział kobiet we władzach a efektywność spółek przez autorki tej publikacji:
Milenę Olszewską-Miszuris, CFA, ACCA, FSA Credential-holder, Wiceprezes CFA Society Poland, Prezes Zarządu WM Advisory; 
dr Annę Golec, CFA; badaczkę z Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego i University West w Szwecji;
dr Iwetę Opolską, CFA, Dyrektor Biura Handlu Gazem PKN ORLEN;
Aleksandrę Włodarczyk, CFA; traderkę w banku Société Générale.

Poznaj poprzednie edycje:

marzec 2018 r. Przejdź do strony wydarzenia »
maj 2018 r. Przejdź do strony wydarzenia »
wrzesień 2018 r. Przejdź do strony wydarzenia »
listopad 2018 r. Przejdź do strony wydarzenia »
luty 2019 r. Przejdź do strony wydarzenia »
kwiecień 2019 r. Przejdź do strony wydarzenia »
maj 2019 r. Przejdź do strony wydarzenia »
wrzesień 2019 r. Przejdź do strony wydarzenia »

Listopad 2019 r. Wystąpili: Eleanor Kigen, CFA, niezależna analityk inwestycyjna z Kenii
oraz Monika Kapłan, globalna dyrektor ds. marketingu w spółce LPP.

PROGRAM

 

Wydarzenie online
Data: 18 lutego 2021 r. (czwartek)

17:00–17:10 Powitanie gości
Izabela Olszewska, Członek Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, Małgorzata Rusewicz, Prezes Izby Zarządzających Funduszami i Aktywami, prof. Krzysztof Jajuga, Prezes CFA Society Poland

17:10–17:45 Wystąpienie gościa honorowego: Noorhan Al-Zan, CFA, FCII, Członek zarządu CFA Society Bahrain.
Tytuł wystąpienia: "Leading Change: Love, Leadership and Legacy" (wystąpienie w jęz. angielskim)

17:50–18:20 Piotr Mazurkiewicz, Partner Zarządzający,  HRK S.A., IRC Global Executive Search Partners
Tytuł wystąpienia: "Implikacje zmiany systemu pracy i rynku zatrudnienia w dobie lockdownu"

18:2018:45 Milena Olszewska-Miszuris, Wiceprezes Zarządu CFA Society Poland, Prezes Zarządu WM Advisory; dr Anna Golec, CFA, badaczka z Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego i University West w Szwecji; dr Iweta Opolska, CFA; Dyrektor Biura Handlu Gazem PKN ORLEN S.A.; Aleksandra Włodarczyk, CFA, traderka w banku Société Générale
Prezentacja raportu: "Udział kobiet we władzach a efektywność spółek"

PRELEGENCI
Podczas spotkania wystąpią
Prezes CFA Society Poland. Profesor nauk ekonomicznych, wykładowca Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz uczelni za granicą (m.in. Jiao Tong University w Szanghaju). W swojej pracy naukowo-badawczej koncentruje się wokół finansów oraz statystyki i ekonometrii. Kierownik Katedry Inwestycji Finansowych i Zarządzania Ryzykiem, a także dyrektor Instytutu Zarządzania Finansami na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Współpracuje z licznymi instytucjami finansowymi i przedsiębiorstwami. Pełnił funkcje członka Rady Naukowej Narodowego Banku Polskiego i członka Rady Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.
Posiada ponad 15-letnie doświadczenie na rynku kapitałowym. Obecnie kieruje butikową spółką doradczą, wspierającą przedsiębiorstwa w zakresie budowania wartości, raportowania finansowego i niefinansowego oraz relacji inwestorskich. Prowadzi również szkolenia i wykłady z zakresu wyceny, analizy, sprawozdawczości i storytellingu oraz pełni rolę eksperta w Instytucie Zrównoważonego Rozwoju i Środowiska przy Uczelni Łazarskiego. Sprawuje funkcję Wiceprezesa CFA Society Poland i jest członkinią Stowarzyszenia Niezależnych Członków Rad Nadzorczych. Ponadto, jest członkinią Komitetu ds. Ładu Korporacyjnego przy GPW w Warszawie S.A. oraz zasiada w radzie nadzorczej i komitecie audytu R22 S.A.

Posiada trzy prestiżowe międzynarodowe tytuły: CFA (Chartered Financial Analyst), ACCA (Association of Chartered Certified Accountants) oraz FSA Credential (Fundamentals of Sustainability Accounting) wydawany przez SASB (Sustainability Accounting Standards Board). Jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Karierę zawodową rozpoczęła w międzynarodowej firmie doradczej Ernst &Young. Przez dziesięć lat była analitykiem spółek giełdowych w międzynarodowych biurach maklerskich (ING Securities, KBC Securities, CDM Pekao). Wielokrotnie nagradzana za swoją wiedzę, spostrzeżenia oraz wyczucie rynkowe zarówno w kraju (tytuł Analityka Roku przyznany przez Giełdę Papierów Wartościowych i gazetę Parkiet, kilkukrotna zwyciężczyni rankingu analityków gazety Parkiet w kategorii sektor TMT i detaliczny) jak i za granicą (wielokrotna laureatka międzynarodowego rankingu Extel w kategorii najlepszy analityk w regionie Europy Środkowo-Wschodniej).

Noorhan jest managerem w Departamencie Skarbu jednego z największych banków GCC w regionie. Doświadczenie zdobywała w obszarze tradingu, inwestycji, zarządzania ryzykiem oraz produktów. Posiada ponad 10-letnie doświadczenie w sektorze finansowym, rozpoczynając swoją karierę w ubezpieczeniach, a następnie przechodząc do bankowości korporacyjnej. Noorhan zasiada obecnie w Zarządzie CFA Society Bahrain. Wcześniej związana z organizacją jako Przewodnicząca Programowa oraz Komitetu Research Challenge. Zasiada na czele Programu Mentoringowego Qodwa, który poza Bahrajnem z sukcesem jest organizowany w Kuwejcie oraz Arabii Saudyjskiej. Jest praktykującym coachem, o czym świadczy blisko 200 wykładów i godzin coachingowych poświęconych rozwojowi zawodowemu. Mówczyni specjalizująca się w tematach branżowych oraz dotyczących samorozwoju. Posiada tytuł CFA, CI (the Chartered Insurer), jest członkinią the Chartered Institute of Insurance oraz uzyskała certyfikat w finansach Islamskich, tzw. CDIF. Ukończyła studia z tytułem BSc (z wyróżnieniem) w obszarze biznesowych systemów informatycznych. Jest pierwszą kobietą z Bliskiego Wschodu, która ukończyła the CertBALM, brytyjską kwalifikację z zarządzania aktywami i pasywami (ALM).
Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe, m.in. w branży finansowej i branży doradztwa personalnego. W latach 1998—2004 pracował dla szwajcarskich firm ubezpieczeniowych, m.in. na stanowiskach dyrektora regionalnego oraz dyrektora ds. rozwoju i szkoleń. Jako dyrektor departamentu szkoleń w dużej międzynarodowej organizacji stworzył i rozwinął system szkoleń dla kilku tysięcy przedstawicieli handlowych. Certyfikowany trener Insights Discovery. W swojej pracy zawodowej przeprowadził ponad 160 warsztatów z zakresu komunikacji, zarządzania, negocjacji i technik sprzedaży. W 2006 roku został partnerem zarządzającym HRK Financial Markets w HRK S.A., gdzie stworzył od podstaw zespół specjalizujący się w projektach rekrutacyjnych skierowanych do instytucji finansowych ze szczególnym uwzględnieniem rynku kapitałowego, od tego czasu miał okazję pracować dla ponad 120 klientów. Obecnie w HRK pozyskuje kandydatów na wysokie stanowiska dla wielu renomowanych instytucji finansowych i korporacji międzynarodowych oraz koordynuje realizację procesów rekrutacyjnych na stanowiska managerskie i eksperckie w obszarach: financial markets, SSC i BPO, legal & professional services, finance, HR, FMCG, retail. Odpowiada za relacje z międzynarodową siecią IRC Global Executive Search Partners; nadzoruje marketing, PR i innowacje.
Absolwentka studiów magisterskich na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku oraz podyplomowych studiów z zakresu ubezpieczeń w SGH. Karierę rozpoczęła jako prawnik w ZUS. W kolejnych latach współpracowała z Instytutem Pracy i Spraw Socjalnych oraz Komisją Europejską jako ekspert z zakresu rynku pracy oraz prawa ubezpieczeniowego. W latach 2005-2007 była związana z Uniwersytetem w Gandawie, gdzie uczestniczyła w programie Training and Reporting on European Social Security.

W latach 2007-2012 pracowała w Konfederacji Lewiatan jako dyrektor Departamentu Dialogu Społecznego i Stosunków Pracy oraz Koordynator Rady Rynku Pracy. Była także członkiem Zespołu Trójstronnej Komisji ds. Ubezpieczeń Społecznych, Komitetu ds. Dialogu Społecznego przy Komisji Europejskiej oraz grup eksperckich funkcjonujących w ramach BUSINESSEUROPE. W 2013 r. objęła stanowisko Prezesa Izby Gospodarczej Towarzystw Emerytalnych. Od września 2019 pełniła funkcję wiceprezesa zarządu IZFiA, od stycznia 2020 r. kieruje Izbą samodzielnie jako prezes zarządu.

Członek Zarządu Giełdy Papierow Wartościowych w Warszawie. Absolwentka Wydziału Finansów i Statystyki w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz studiów doktoranckich na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego. Z rynkiem kapitałowym związana jest od 1992 roku, początkowo jako Analityk Giełdowy w Centrum Operacji Kapitałowych Banku Handlowego, a od 1999 roku jako pracownik Giełdy Papierów Wartościowych. Na GPW pełniła różne funkcje managerskie, współpracowała z inwestorami i przedsiębiorcami krajowymi i zagranicznymi z różnych dziedzin gospodarki, odpowiadała za poszerzanie oferty produktowej rynku regulowanego i rynków alternatywnych. Współpracuje z Krajowym Depozytem Papierów Wartościowych jako członek zespołu doradczego.

 

Dyrektor Biura Handlu Gazem PKN ORLEN S.A. od 2013 r. Wcześniej pracowała w Obszarze Strategii PKN ORLEN, gdzie odpowiedzialna była m.in. za współtworzenie segmentu gazowego w Grupie ORLEN oraz inne projekty strategiczne. Przed wejściem w świat branży paliwowo-gazowej pracowała kilka lat w PwC, gdzie realizowała projekty konsultingowe z zakresu finansów przedsiębiorstw, wycen spółek, M&A, strategii dla firm oil &gas. Ma tytuł CFA. Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej oraz duńskiego Uniwersytetu w Aarhus. Doktor nauk ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego. Autorka publikacji dziennikarskich i naukowych. Rekreacyjna biegaczka, mol książkowy (literatura faktu, historyczna), pełnoetatowa mama dwójki maluchów.
Absolwentka kierunku Finanse i Bankowość na Uniwersytecie Gdańskim. Posiadaczka kwalifikacji CFA. Karierę zawodową rozpoczynała w doradztwie korporacyjnym. Po obronie doktoratu z tematyki nadzoru korporacyjnego połączyła pracę akademicką na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego w działalnością doradczą dla przedsiębiorstw oraz podmiotów publicznych i sektora non-profit. Od 2020 r. wykładowca University West w Szwecji. Jej zainteresowania badawcze koncentrują się na zagadnieniach związanych z rynkiem kapitałowym, analizą finansową oraz ekonomicznymi aspektami nadzoru korporacyjnego. Prywatnie mama, miłośniczka długich spacerów i inspirujących dyskusji.
Specjalistka w zakresie rynków finansowych z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem w bankowości inwestycyjnej. Karierę zaczynała w banku PKO BP zajmując się produktami strukturyzowanymi. Swoją ścieżkę zawodową kontynuowała zagranicą w Bank of America Merrill Lynch w obszarze equity derivatives. Obecnie zatrudniona w Société Générale, przeszła na stronę fixed income i zajmuje się tradingem obligacjami skarbowymi i instrumentami pochodnymi stopy procentowej. Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej, posiada tytuł CFA oraz licencję maklera papierów wartościowych i doradcy inwestycyjnego.

FORMULARZ REJESTRACYJNY

Dla prawidłowego wypełnienia formularza konieczne jest wypełnienie pól oznaczonych (*)

ORGANIZATORZY
W przypadku pytań skontaktuj się z organizatorami

Stowarzyszenie CFA Society Poland powstało w 2004 roku i jest jednym z najmłodszych stowarzyszeń członkowskich międzynarodowego CFA Institute. CFA Society Poland rozpowszechnia i realizuje najwyższe standardy etyczne oraz edukacyjne w zakresie działań branży inwestycyjnej w Polsce. CFA Society Poland jest stowarzyszeniem skupiającym profesjonalistów, mających związek z szeroko pojętym dokonywaniem inwestycji i zarządzaniem finansami.

Kontakt:
Monika Grabek
Executive Director

Tel. 668 870 211
e-mail: monika.grabek@poland.cfasociety.org
www.cfapoland.org

Izba Zarządzających Funduszami i Aktywami reprezentuje środowisko funduszy inwestycyjnych, wspiera ich rozwój w Polsce, upowszechnia wiedzę o funduszach, opracowuje standardy związane z działalnością funduszy oraz propaguje ideę oszczędzania długoterminowego przy wykorzystaniu produktów rynku kapitałowego. Za kilka miesięcy reprezentacja rynku funduszy obchodzić będzie swoje 20- lecie. W funduszach inwestycyjnych w Polsce na koniec września 2017 r. zgromadzone było ponad 263 miliardy zł.

Kontakt:
Ewa Madej
Dyrektor ds. Komunikacji

Telefon komórkowy: 783 590 814
Email: emadej@izfa.pl
www.izfa.pl

Grupa Kapitałowa GPW (GK GPW) prowadzi platformy obrotu akcjami, obligacjami skarbowymi i korporacyjnymi, instrumentami pochodnymi, energią elektryczną i gazem ziemnym oraz określa stopy referencyjne WIBOR i WIBID. W 2018 r. Agencja indeksowa FTSE Russell zakwalifikowała polski rynek kapitałowy do grona rynków rozwiniętych. Prowadzone przez GK GPW rynki są największymi w Europie Środkowej i Wschodniej. Więcej informacji na www.gpw.pl.

Kontakt:
Adrianna Rzeplińska

Telefon komórkowy: 665 350 364
Email: Adrianna.Rzeplinska@gpw.pl 

www.gpw.pl

PARTNER MEDIALNY